فرواک

سرآغاز سخن

1. دیدین طرف از اولِ زندگی ش هی ظرف خریده، هی پرکرده کابینت و بوفه رو از مدل های بروز شده و نشده، حالا که می خواد دو نفر رو مهمونی بده، تمامِ وسایلِ سفره رو از دم یه بارمصرف می چینه، ادعای دوست داشتنِ محیط زیست هم داره سر سفره، که چی؟ همه ش کاغذیه. حالا کاغذی واسه طبیعت مضر نیست؟

2. دقت کردین همه مون بلااستثنا تو یخچالمون بطریِ هزاربار مصرف شده ی آب معدنی یا نوشابه داریم که بجای بطریِ شیشه ایِ آب ازش استفاده می کنیم؟ تازه شم وقتی می خوایم بریم مسافرت، پرش می کنیم و می ذاریم تو فریزر که آب یخ داشته باشیم برا راه. یا وقتی گرمای تابستون بهمون فشار میاره، می ریم سوپری و آب معدنی یخی می خریم. 

3. دیدین مغازه دارا، اینایی که آبلیمو، آبغوره ی تازه می فروشن، بطری هاشون همون بطری های لعنتی چندبارمصرفه که من به ش آلرژی دارم. حالا کیه بیاد دم از دونستن بزنه و چندتا جمله ی علمی بگه و فرمول و فرمول کشی که چی؟ زنجیره های این پلیمر کوفتی رو همین اسیدِ ناقابل از هم باز می کنه.

4. خداوکیلی دقت کردین چقده راحت شده غذا گرم کردن و همیشه نون داغ داشتن سر سفره هامون رو. که چقدر راحت نون سنگک رو تو فریزر انبار می کنیم و با یه دکمه و سیم ثانیه صبحونه ی دبش. هو تو تو. یا چقدر راحت یخ زدایی می کنیم گوشت هامونو؟ حالا کیه که بیاد و بگه همین اشعه های غیر مضری که می گن، مولکول های غذا رو از حالت پایه به حالت برانگیخته جهش می ده. شیمی دبیرستان که یادتونه؟

5. شنیدین می گن قدر عافیت آن کسی داند که ... از وقتی بچه های مفید رو دیدم و از وقتی فرزندم، یعنی بهبودی ش، یک ماه تمام، همه ی آرزوی ما بود، حالا، اگه بود مثل اون طفلک ها، یا اگه می شد، این قدر که اونا خوبن، خانواده هاشون، فهمیدم که من نمی تونستم باشم. راست می گم. من ظرفیتِ دیدنِ آب شدن و از پادراومدنِ بچه م رو ندارم. شمام ندارین. می دونم. بیاین همه مون یه تکونی به خودمون بدیم. همین. والسلام. نامه تمام.

پسافرواک نوشت:

رتبه ت مبارک، دکتر بعد از این.

نوشته شده در ۱۳٩٢/٥/۱٢ساعت ۱:٤٧ ‎ق.ظ توسط اولدوز طوفانی نظرات () |

Design By : nightSelect.com