داستان صوتی "سیگار نیم سوخته روی دیوار" نوشته ی پدرام رضایی زاده

یادم هست زمانی که قصد کردم برای نوشتن درباره ی کتاب هایی که می خوانمشان و راه اندازی وبلاگی با عنوانی مثل پیشگفتار و گشتن نامی مناسب, فرواک که بهترین گزینه شد برای انتخابم, یکی از اولین کسانی که دوست داشتم در آرشیو دوستانم لینک کنمشان پدرام رضایی زاده بود. مجموعه داستان مرگ بازی  اش تقریباً جزو اولین داستان هایی بود که خواندم, سال 87 زمانی که بطور جدی شروع به خواندن داستان کردم و پانوشت هایی که بر داستان ها در انتهای کتاب‌هایم نوشتم. داستان هایش را خیلی دوست داشتم و خصوصاً سیگار نیم سوخته روی دیوارش را. حالا که کتاب را دوباره دستم گرفته ام و ورق می زنم, می فهمم که داستان هایش را خیلی دوست داشتم. روی آخرین برگ آن داستان نوشته ام: " راوی اش را دوست داشتم. حرف هایش را و ذهن عمیقش را..."

چند روز پیش بود. اینکه شنیدم کتابش به چاپ چهارم رسیده و همین باعث شد تا سری به وبلاگش بزنم با نام ناتور . دیدن اینکه نویسنده ای با صدای خودش داستانش را روایت کرده باشد, سر ذوقم آورد. لذتی داشت شنیدن داستانی که دوستش داشته ای. حیفم آمد که دوستان را در این لذت سهیم نکنم. پس ابتدا نوشتم برای کسب اجازه از پدرام و  لطف او و...

کتابش را دوباره ورق می زنم. داستان هایش عمق دارند. وسعت دارند. می دانم که ذهنی عمیق و نگاهی دقیق در پس داستان هایش نهفته است...

داستان را  با صدای خود نویسنده از اینجا دانلود کنید...

 

/ 14 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نادی

خیلی غمگین . افسرده مثل مردن گربه ای از گرسنگی گربه های ولگرد فقط پاییز وبهار بازی نمی کنند. چون ولگردند

درخت ابدی

سلام. داستان خوبی بود، از اونایی که آدم یادش می‌مونه. گربه...سیاه‌بیشه... "مرگ‌بازی" هم به‌زودی خونده می‌شه. تعریفش رو شنیده بودم.

پدرام

شرمنده‌ی محبت‌تان هستم.

nafas

دارم گوش میکنم اما وروجک نمیذاره مدام اذیت میکنه.دوست جونم من تقریبا هیچ کاری نمیتونم انجام بدم یعنی نمیذاره.[گل]

نادی

منظور من هم جفت گیری بود. بازی که کنایه است. تو داستان بهش اشاره میشه. سر کلاس مدرس. خواهرم دامپزشکه. وقتی گربه های محله مون را میدیدم می گفت اینها گربه های ولگردند و از این قاعده پیروی نمی کنند.

منیره

حتمن گوش میکنم .. ممنوناز لطفت

درخت ابدی

"مرگ‌بازی" رو خوندم و دوسش داشتم، غیر از اون داستان پست‌مدرن. ترجیح می‌دم داستان بخونم تا داستانی از این دست. فقط آزمون تکنیکه، و البته نچسب.