معرفی کتاب کودک

القصه چند سالی می‌شود که باب کتاب‌خوانی آن هم به منظور یادگیری و بهتر شدن جمله سازی و تقویت حافظه در مدارس باز شده. منکر خوبی این مطلب نیستم. اما جای تاسف دارد که بعضی‌ها فرق کتاب خوب را با بد نمی‌دانند. وقتی در مدارس(مثل مدرسه‌ی دخترم آیلین) می‌بینی کتابخانه‌ای سرتاسری هست که پر از کتاب است، آن وقت برایش کتابی را انتخاب می‌کنند_ این معلم با انصاف_ که خلاصه کند و آن کتابی نیست جز کتاب‌ دکه روزنامه‌ای، باید به تمام کتاب‌های مدرسه‌اش شک کنم یا نه؟ نمی‌دانم باز باید به حال این کودکان معصوم دل بسوزانم  که مادرانشان(البته که والدین منظورم بود) از حال آنها غافل‌اند یا به حال مدرسه‌ای با این وضع سواد معلم؟

تو را به خدا نگویید وضع نشر کتاب کودک مساعد نیست. اگر من ِنوعی کمی « فقط کمی» با چشم باز و با حوصله و با اندک آشنایی از روحیه و عواطف کودکم و همچنین با علم به اینکه  یک نکته‌ی آموزشی حتی، در کتاب مورد نظرم بخواهم باشد، حتما آن را در اولین شهر کتاب نزدیک به خانه‌ام خواهم یافت. چرا همیشه تقصیر را به گردن وضع نشر بیاندازیم. ناآشنایی ما والدین نسبت به عواطف و کتاب‌های مورد نیاز کودکمان  افسوس خوردنی است.

 این هم یک کتاب خوب برای گروه سنی ب و ج: 

( به نظر من این کتاب برای گروه الف و پیش دبستانی هم مناسب است. همه‌ی کتاب‌ها را که بچه‌ها خودشان نباید بخوانند، ما چکاره‌ایم؟ کنارش بنشینید و قصه‌های کوتاه‌ آن را برایش بخوانید قطعا"خودتان هم لذت می‌برید)

قصه‌های قد و نیم قد برای کودکان

مجموعه‌اول (جلد‌های 1 تا 5) و مجموعه دوم (جلدهای 6 تا 10)، نوشته‌ی فریبا کلهر، ناشر، واحد کودکان و نوجوانان موسسه انتشارات قدیانی (کتاب‌های بنفشه).  

/ 1 نظر / 13 بازدید
nafas

کاملاموافقم ومرسی عزیزم[گل]