معرفی کتاب " دائره‌المعارف جهان" برای کودکان و نوجوانان

 

این کتاب دائره‌المعارف ارزشمندی برای کودکان و نوجوانان است و فهرست جامعی دارد. در فصل اول و در ابتدا درباره‌ی جهان و اینکه کره‌ی زمین کجاست و ترسیم کره‌ی زمین توضیح داده شده و بعد درباره‌ی قاره‌ها، اقیانوس‌ها، رودخانه‌های بزرگ جهان و مرتفع‌ترین کوه‌های جهان و بیابان‌ها، گونه‌های گیاهی و آتشفشان‌ها صحبت کرده و در انتهای فصل اول به مناطقی که انسانها در کره‌ی زمین زندگی می‌کنند اشاره کرده.

فصل دوم به چرایی بوجود آمدن شکلات، شکر، قهوه، چای، گندم، ذرت و... پرداخته و مثلا گفته که نفت از کجا بدست می‌آید.

از فصل سوم به بعد به معرفی قاره‌ها و پرچم کشورهای آن‌ قاره‌ها پرداخته و از هر کدام، کشورهای معروف را از نظر بافت و فرهنگ و گونه‌های گیاهی و آداب و رسوم و حتی مراکز دیدنی انتخاب و بررسی کرده است.

نظر من

این کتاب برای گروه سنی دبستان به بالا مفید بوده و کتاب جامعی است و در آن به زبان کودکانه و با تصاویر رنگی هر کدام از موارد شرح داده شده است.

پسا فرواک نوشت:

1. این دائره‌المعارف برای من که جغرافی‌م ضعیفه عالی بود!! 

2. قبلش می‌خواستم اطلس بخرم که دیدم این دائره‌المعارف همه ‌چیز رو با هم و یکجا ارائه کرده.

3. از این مجموعه دائره‌المعارف علوم، دائره‌المعارف دانستنی‌های پایه، دائره‌المعارف پاسخ به چگونه‌های من، دائره‌المعارف تاریخ، دائره‌المعارف دایناسورها، دائره‌المعارف کودکان، دائره‌المعارف پاسخ به چراهای من، و دائره‌المعارف سیاره‌ی ما زمینهم به‌چاپ رسیده.

4. این دائره‌المعارف را انتشارات محراب قلم در 164 صفحه و با قیمت 8000 تومان به چاپ رسانده.

 

/ 10 نظر / 23 بازدید
ترانه

چرا اینقدر بی‌حوصله نوشتی؟!....

ترانه

چرا اینقدر بی‌حوصله نوشتی؟!....

حسین(گیلانی)

سلام. چند ساعت پیش داشتم می نوشتم که: "ممنون از معرفی کتابتون. اتفاقا دنبال یه همچین چیزی می گشتم واسه خواهرزادم. اگه میشه کمی بشتر راجع به کتابهای مناسب برای نوجوان ها(راهنمایی و بالاتر) صحبت کنید و..." که یهو برق رفت. این شد که حالا دوباره مزاحم شدم و ... بازم ممنون.[گل]

میله بدون پرچم

سلام اين به درد پسر من كه امسال كلاس دوم مي ره مي خوره؟ فكر كنم چيز خوبيه... ممنون

میله بدون پرچم

سلام ممنون از توضيحات بزرگه از اين تيپ كتابها مي خونه و خوراكش هم ديدن برنامه هاي مستند علميه!!!! دو سه ساله كه مشترك دوست خردسالان هستيم و راستيتش خودم مشتري اول وقت جيقيل هستم [لبخند] بچه ها هم سرش دعوا مي كنند!

NiiiiiZ

بخشکی شانس که این قسمت می پسندمش فقط برای پرشینی ها اکتیوه! آخه اینجام تبعیض نژاد!!!! :*:)

nafas

سلام عزیزم .درحیرتم چطور وقت میکنی این همه کتاب بخونی.من که حسرت به دل یک ساعت در ارامش مطالعه کردنم.راستی اینورا نمیاین؟[گل]

محمد رضا ابراهیمی

سلام بر شما ایشا اله دخترم که نوجوان شد براش می خرم. چقدر فکر کردم این اسم اولدوز رو کجا شنیدم. حالا که گفتی یادم اومد. ممنون.

درخت ابدی

سلام. حیف که از سنم گذشته. من دبستانی که بودم خوراکم دائره‌امعارف‌های عمومی بود. کتابی هم داشتم از روشون می‌نوشتم که هنوز دارمش. ترجمه‌ی دائره‌المعارف آکسفورد (نشر نی) هم چیز خوبیه.

آنا

برا پسرک من هنوز زوده .....ولی می خرمش حتمن...شاید برای خودم