ماجراهای هنری زلزله

هنری خیلی وروجکه. همه همین رو می گن؛ حتا مادرش. هنری غذاش رو زمین می ریزه. چنگ می زنه. گاز می گیره. هل می ده. هنری نیشگون می گیره. حتا خرس کوچولوش هم سعی می کنه خیلی جلو چشمش آفتابی نشه.

مامان همیشه آه می کشید و می گفت: «واقعاً آدم باید با همچین پسر وروجکی چی کار کنه؟». بابا آه می کشید و می گفت: «آخه چه طور می شه که بچه ی دو تا آدمِ به این خوبی، این قدر وروجک از آب دربیاد؟»

وقتی مامان بابای هنری زلزله اونو به مدرسه می بردند، پشت سرش راه می رفتند تا کسی نفهمه که او پسر آنهاست. اما بچه ها هنری رو به پدر و مادرشان نشان می دادند و در گوششان می گفتند: «هنری زلزله این پسره ست.»

- این همان پسری بود که گفتم ژاکتم رو توی گِل انداخت!

- این همان پسری بود که گفتم تیرکمان بیلی رو له و لورده کرد!

- این همان پسری بود که گفتم...

جای خالی جمله ی قبل را با بدترین کارهایی که فکرش رو می کنید، پر کنید. ردخور نداره که آن هم خرابکاری هنری زلزله بود.

هنری زلزله برادر کوچکتری هم داره. اسم او پیتر خوبه ست. پیتر خوبه همیشه می گه: «لطفاً» و «ممنون». او عاشق سبزیجاته. پیتر خوبه همیشه توی جیبش دستمال داره و هیچ وقت دستش رو توی دماغش نمی کنه.

مارگریت دمدمی هم همسایه ی دیوار به دیوارشان است. از هنری زلزله خوشش نمی آد و هنری هم دل خوشی از او نداره. اما هر وقت رالف روداره سرش شلوغ می شه یا کلر ناقلا سرما می خوره و سوزان نق نقو باهاش چپ می افته، مارگریت از دیوار می پره آن ور و می ره سراغ هنری.

پسافرواک نوشت:

1. ماجراهای هنری زلزله در ده جلد و با عناوین: هنری زلزله و تعطیلات پرماجرا، هنری زلزله و دندان شیری، هنری زلزله پولدار می شود، هنری زلزله و پرستار لولوخرخره، هنری زلزله و خانه ی اشباح، هنری زلزله در جشن تولد، هنری زلزله و شپش هایش، هنری زلزله و ناهار روز عید، هنری زلزله و ماشین زمان، هنری زلزله و عاشق فوتبال، برای گروه سنی ج مناسب است. هرچند منِ  مامانِ پاستوریزه فکر می کنم در بعضی موارد برای بچه ی من یکی بدآموزی داشته است. البته بچه ها مهم ترند که دوستش دارند انگار. ما که فعلاً سه جلدش را خریده ایم. بعدها را خدا داند.

2. مجموعه ی ده جلدی هنری زلزله، فرانچسکا سایمون، ترجمه ی آتوسا صالحی، نشر افق، چاپ هشتم.

/ 19 نظر / 149 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خبرساز

با عرض سلام و وقت بخير به نظر شما شانس کداميک از افراد براي تصدي پست رياست جمهوري سال 92 بيشتر مي باشد براي شرکت در نظر سنجي به آدرس زير مراجعه نمائيد http://khabarsaz.net/index.php/poll/5-riyasat

مهرگان

یادم اومد چقدر ازین کتابها میخریدم برای خواهرک! یادش بخیر.... حالا هم میخرم منتها برای کودکان کار و بچه های افغانی! و هیچ وقت انگار نخواهم خرید برای بچه خودم!و مگر فرقی هم مبکند؟! عجب دنیای خفنیه![قهقهه]

مهرگان

[قهقهه] این یکی قهقهه یرای کامنتهای خبرساز بود و البته پاسخ های داده شده! دم هر دوتون گرم![نیشخند]

لی لی

چه کتابهای بانمکی... میرم که برای داداش جان بخرم.[لبخند]

مداد مست

دلم واسه هنری میسوزه. هنری زلزله باهوشه .. برا همین شیطونه. هنری زلزله چون باهوشه زودتر از دیگران خیلی چیزها رو درک خواهد کرد، زودتر عاشق خواهد شد و زودتر دلش خواهد شکست. زودتر به خیلی چیزها خواهد رسید و همین باعث خواهد شد زودتر هم از خیلی چیزها زده بشه. متاسفانه پدر مادر هنری اونو درک نمیکنن. اگه درکش میکردن تو راه مدرسه دستشو میگرفتن و میبردنش مدرسه نه که پشت سرش راه بیافتن. هنری در آینده تنها خواهد شد و غمگین... بیچاره هنری کوچولو ....

پسرم پاندا کونگ فو کارو دیده کشته منو...دیگه فکر کن با هنری عزیز اشنا شه..[نیشخند]

مهرگان

چه کم پیدایی اولدوز!!!

زنبور

به شخصه عاشق اون تیله شدم. وای که چقد غیرپاستوریزه بودیم و تیله باز!!!!!!!

کسری

سلام آقای طوفانی خیلی متنی که نوشتین جالبه فقط اگه تونستین یه لینک بدین تا بریم کتاب ها رو به صورت پی دی اف دانلود کنیم. اگه خواستی یه سر به وبلاگ منم بزن. با تشکر[لبخند]

ههههههه[قهقهه]